سرو نیرو

شرکت سرو نیروی شیراز (وابسته به شرکت نیروترانس) در سال 1389، با هدف توسعه فعالیت های شرکت نیرو ترانس فعالیت خود آغاز نمود. کیفیت بالای محصولات و  کاهش نیاز صنعت برق به خارج از کشور و همچنین برآورده نمودن نیازهای مشتریان از اولویت­ها و اهداف اصلی شرکت سرونیرو می باشد. این شرکت در زمینه ساخت قطعات ترانس­های اندازه­ گیری، قطعات رزینی صنعت برق تا سطح ولتاژ 36 کیلوولت، کلید­های گازی قابل قطع زیر بار 24 کیلوولت، فعالیت می­کند. همچنین این شرکت نخستین و تنها شرکت تولیدکننده پست­های عایق گازی (GIS) در سطح ولتاژ 145 کیلوولت می ­باشد. این شرکت در شهرک صنعتی بزرگ شیراز در زمینی به مساحت 12000 متر مربع واقع شده است. روند توسعه خطوط تولید شرکت روند توسعه شرکت بدین شرح می­باشد:

 

سال 1389- شرکت سرو نیرو در ابتدای فعالیت خود، با توجه به ظرفیت و توانایی نیروهای خود اقدام به تامین قطعات استراتژیک شرکت نیرو ترانس نمود. با این کار بخش عظیمی از ارز بری شرکت نیرو ترانس کاهش یافت.

 

سال 1390- در این سال شرکت سرو نیرو، برای اولین بار در کشور شروع به تولید انبوه قطعات رزینی مورد نیاز صنعت برق نمود. این قطعات شامل اسپات، بوشینگ دیواری و پلاگین و مقره خازنی می­باشد که در سطوح ولتاژ 24 و 36 کیلوولت استفاده می­شوند. این قطعات تاکنون در بخش گسترده­ای از شبکه توزیع برق و شرکت­های بزرگ تابلوساز مورد استفاده و بهره­برداری قرار گرفته است.­

تولید انبوه این قطعات توسط شرکت سرو نیرو باعث برداشته شدن گامی بلند در بی نیازی کشور و صنعت برق به واردات این نوع قطعات رزینی شده است.

 

سال 1391- با توجه به توانایی و ظرفیت بالای شرکت، هسته سازی و سیمپیچی ترانس­های اندازه­ گیری شرکت نیرو ترانس به شرکت سرو نیرو محول گردید. در این خط هسته سازی و سیم پیچی ترانس­های اندازه­ گیری تا سطح ولتاژ 420 کیلوولت  انجام می ­شود و پس از ساخت تمام آزمایش­های لازم مطابق با استانداردهای بین المللی بر روی تجهیزات انجام می­ پذیرد. نهایتا با کنترل نهایی این تجهیزات برای ادامه فرآیند تولید در اختیار شرکت نیرو ترانس قرار می­گیرد.

 

سال 1392- نیاز گسترده صنعت برق کشور به به کلیدهای گازی قابل قطع زیربار تابلویی (LBS) منجر به ایجاد خط تولیدی جدید گردید. تولید کلیدهای گازی قابل قطع زیر بار تابلویی 24 کیلوولت با دانش فنی و طراحی مهندسین این شرکت و بکارگیری بهترین دستگاه­ها و مواد اولیه، برای اولین بار در کشورانجام شده است.

به منظور تولید محصول با کیفیت، قابل ردیابی و مورد اعتماد، شرکت سرو نیرو با بهره­ گیری از توان فنی مهندسی متخصصین خود و با همکاری و نظارت شرکت توزیع برق تهران و آزمایشگاه اپیل (آزمایشگاه صنایع انرژی که از آزمایشگاه­های مرجع وزارت نیرو می­باشد) پس از طی مراحل پیچیده و سختگیرانه مفتخر به اخذ تاییدیه تست تایپ کلاس  E3,C2,M1 برای سکسیونر اصلی و کلاس E2 برای سکسیونر ارت از آزمایشگاه­های معتبر داخلی و خارجی گردیده است.

 هم اکنون این محصول شرکت  در لیست تامین­ کنندگان کالای شرکت­های توزیع نیروی برق تهران بزرگ، فارس، یزد، مشهد، اصفهان، تبریز، البرز، آذربایجان شرقی، قزوین و... قرار دارد و بیش از 2500 دستگاه تولید شده از این تجهیز در نقاط مختلف کشور نصب  و بهره ­برداری رسیده است و شرکت سرو نیروی شیراز توانایی پاسخگویی به تمامی نیاز کشور در این زمینه را دارد.

 

سال 1395- در راستای یکی از رسالت­های شرکت سرو نیرو، که کاهش نیاز صنعت برق به واردات و پیشرفت این صنعت است شروع به مذاکره با شرکت ABB سوئیس برای انتقال تکنولوژی در زمینه سوئیچگیرهای عایق گازی (GIS) کرد. لازم به ذکر است که شرکت ABB در زمینه این تکنولوژی، پیشرفته­ترین و پر فروش ترین شرکت دنیا محسوب می­شود. با توجه به حساسیت و پیچیدگی تولید این نوع سوئیچگیرها مدیران ارشد شرکت ABB چندین بار برای ارزیابی توانایی ما، در شرکت سرو نیرو حاضر شدند و نهایتا پس از 1.5 سال مذاکره بین دو شرکت، قرارداد انتقال تکنولوژی این نوع سوئیچگیرها را برای مدل ELK-04 در سطح ولتاژ 145 کیلوولت منعقد گردید.

پس از عقد قرارداد، 23 نفر از افراد شرکت به مدت 11 ماه جهت آموزش به کشور آلمان فرستاده شدند و در زمینه­های مهندسی، تست و آزمایشگاه، تولید و اسمبل کردن، نصب و راه­اندازی، فروش، بازرگانی و صنایع، تمامی آموزش­های لازم را فرا گرفتند.

هم اکنون شرکت سرو نیرو، با نهایت دقت و کیفیت تولید این مدل سوئیچگیر را با ایجاد یک سالن تولید اتاق تمیز (CLEAN ROOM) که فراتر از استانداردهای بین المللی برای تولید این محصول می ­باشد، انجام می­ دهد. این مجموعه با بکارگیری آخرین تکنولوژی­های روز دنیا و کادری مجرب و متخصص این  محصول را تست و سپس نصب و راه ­اندازی می­کند.

اطلاعات تماس

آدرس: شیراز ، شهرک صنعتی بزرگ ، بعد از میدان دوم ، انتهای بلوار کار آفرین ، نبش خیابان 108

تلفن:  07137743232 ---  07137742242 --- 07137742838

فکس: 07137744595

ایمیل: info@sarvnirou.com